625
625 er en indsats til overskabe i et sølvgråt design.
Ventilatoren leveres til normal ventilation og har POT-signal inkluderet.
Fås i to bredder, 48,7 cm og 65,7 cm, velegnet til overskabe med en minimumsbredde på 50 cm.
Hvis du ønsker 625 til recirkulation, skal kulfilter artikel 8096 eller 9256 tilføjes.
Specifikationer
| Bredde | 49 cm, 66 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normailventilation (N) |
| Metal/Farve | Rustfrit stål |
| Energiklasse | A |
| Kapacitet | 115/175/231/359 (B 723) |
| Lydniveau | 34/41/46/55 (B 69) |
| Belysning | 2 x LED |
| Mål udtag | 125 mm, 160 mm |
| Installationspakke | Installationspakke 1, Installationspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformation
Denne emhætte leveres som standard uden komfurvagt.
Vi anbefaler dog at tilføje en komfurvagt for at sikre, at du har den bedste brandforebyggende foranstaltning i dit køkken.
Hvis du køber en recirkulationsventilator, skal der tilkøbes et kulfilter (art.nr. 8096 eller 9256).
Klik her for at læse om udskiftningstiden for kulfiltre.
Angiv altid ventilationstypen ved bestilling.
Udskæringsmål for indsats med bredde 48,7 cm er 449 x 293 mm.
Udskæringsmål for indsats med bredde 65,7 cm er 621 x 293 mm.
De fleste placerer kogezonen op ad en væg i køkkenet. Dette forenkler ofte kanalen fra emhætten til det fri, enten direkte gennem væggen bagved eller direkte gennem loftet. Nu er emhætten også ofte tilsluttet eksterne motorer eller enheder, der er placeret væk fra køkkenet. Installation af lige vægmonterede emhætter er meget nemt. Afstanden mellem emhætten og kogepladen skal være fra 50-70 cm. For et gaskomfur, mindst 65 cm.
Fedtfiltrene kan rengøres i opvaskemaskinen ved maksimalt 50 grader.
