622-16 EC
622-16 er en sølvgrå indsats, der leveres med et POT-signal.
Til ekstern motor (E) eller central ventilation (C).
Fås i 48,7 cm, velegnet til overskabe over 50 cm brede.
Specifikationer
| Bredde | 49 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Centralventilation (C), Ekstern motor (E) |
| Metal/Farve | Rustfrit stål |
| Energiklasse | Afhænger af motor |
| Kapacitet | Afhængig af motor |
| Lydniveau | Afhængig af motor |
| Belysning | 2 x LED |
| Mål udtag | 125 mm, 160 mm |
| Installationspakke | Installationspakke 1, Installationspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformation
Denne emhætte leveres som standard uden komfurvagt.
Vi anbefaler dog at tilføje en komfurvagt for at sikre, at du har de bedste brandforebyggende foranstaltninger i dit køkken.
Udskæringsmål for indsats med bredde 48,7 cm er 449 x 293 mm.
De fleste placerer kogezonen op ad en væg i køkkenet. Dette forenkler ofte kanalen fra emhætten til det fri, enten direkte gennem væggen bagved eller direkte gennem loftet. Nu er emhætten også ofte tilsluttet eksterne motorer eller enheder, der er placeret væk fra køkkenet. Installation af lige vægmonterede emhætter er meget nemt. Afstanden mellem emhætten og kogepladen skal være fra 50-70 cm. For et gaskomfur, mindst 65 cm.
Fedtfiltrene kan rengøres i opvaskemaskinen ved maksimalt 50 grader.
