Venus
Venus
Prisområde: kr 6 685,00 til kr 7 070,00 inkl. mva.
Venus er en ventilator for overskap i sort design med LED-lys og fleksible monteringsalternativer.
Beskrivelse
Venus integrert ventilator leveres i 60 eller 80 cm bredde, med LED belysning og solide filter i stål som gjerne kan vaskes i oppvaskmaskin.
Ventilatoren er tilgjengelig for normalventilasjon og resirkulasjon.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R) |
| Metall/Farge | Børstet svart stål |
| Energiklasse | B |
| Kapasitet | 180/270/390 |
| Lydnivå | 54/62/70 |
| Belysning | 2 x LED |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Nei |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Denne ventilatoren leveres uten komfyrvakt som standard.
Vi anbefaler derimot å legge til komfyrvakt for å sikre at du har kjøkkenets kanskje beste brannforebyggende tiltak.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Kjøper du ventilator for resirkulasjon må kullfilter kjøpes i tillegg (art. nr. 9092). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
