480-12 BF
kr 6 450,00 inkl. mva.
480-12 (BF) er en innbyggingsinnsats i sølvgrå og sort utførelse med mange funksjoner. Ventilatoren leveres for balansert ventilasjon eller fellesavtrekk.
Fettfilter som tåler maskinvask fanger effektivt opp mat os og kan lett tas ut for rengjøring.
Spesifikasjoner
| Bredde | 44,2 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Balansert Ventilasjon (B), Fellesavtrekk (F) |
| Metall/Farge | Sølvgrå/sort |
| Energiklasse | Avhenger av motor |
| Kapasitet | Avhenger av motor |
| Lydnivå | Avhenger av motor |
| Belysning | LED |
| Dimensjon uttak | 125 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm |
| POT-signal | Nei |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Denne ventilatoren leveres uten komfyrvakt som standard.
Vi anbefaler derimot å legge til komfyrvakt for å sikre at du har kjøkkenets kanskje beste brannforebyggende tiltak.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Utskjæringsmål er 449 x 293 mm.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
