800 LED
800 LED
Prisområde: kr 9 705,00 til kr 10 560,00 inkl. mva.
800 LED er en flott kjøkkenventilator for overskap i rustfritt stål med LED-belysning og et solid filter i stål som gjerne kan vaskes i oppvaskmaskin. Ventilatoren har uttak for styreledning til balansert ventilasjonsaggregat og leveres med POT-signal.
Beskrivelse
800 LED er en integrert ventilator som leveres for normalventilasjon og resirkulasjon, i 49 eller 66 cm bredde.
Ventilatoren har uttak for styreledning til aggregat for balansert ventilasjon, og leveres med POT-signal.
800 LED har børsteløs motor med lavere støynivå, og motoren har høy virkningsgrad.
Spesifikasjoner
| Bredde | 49 cm, 66 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R) |
| Metall/Farge | Rustfritt stål |
| Energiklasse | A++ |
| Kapasitet | 190/360/460/570 (B 750) |
| Lydnivå | 43/56/61/65 (B 71) |
| Belysning | 2 x LED |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Kjøper du kjøkkenhette for resirkulasjon må Monoblock filter kjøpes i tillegg (art. nr. 8519). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
Oppgi alltid ventilasjonstype ved bestilling.
Vi anbefaler at du tar kontakt med vår avdeling for Teknisk Support dersom du har spørsmål om 800 LED med tilkobling til aggregat for balansert ventilasjon.
Utskjæringsmål for 49 cm bredde er 452 x 293 mm.
Utskjæringsmål for 66 cm bredde er 622 x 293 mm.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
