Fortuna
Fortuna
Prisområde: kr 17 305,00 til kr 24 625,00 inkl. mva.
Fortuna kombinerer design og funksjon perfekt. Når ventilatoren ikke er i bruk vippes glasset inn, og ventilatoren blir helt borte.
Beskrivelse
Fortuna uttrekksventilator er tilgjengelig i 60 eller 80 cm bredde. Glasset har praktisk berøringspanel for enkel styring av ventilatoren, og når den ikke er i bruk forsvinner den «flush» under overskapet ditt.
Fortuna kan leveres for alle ventilasjonstyper og kan fås med integrert komfyrvakt. For integrert komfyrvakt velger du produkt merket «SAFE KV».
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Fortuna (BF), Fortuna (BF) SAFE (KV), Fortuna m/motor (NR), Fortuna m/motor (NR) SAFE (KV), Fortuna-14 (ES) EC-motor, Fortuna-16 (ES) AC-motor |
| Metall/Farge | Glass, Stål |
| Energiklasse | A, Avhenger av motor |
| Kapasitet | 128/294/459 (B 726), Avhenger av motor |
| Lydnivå | 45/56/66 (B 75), Avhenger av motor |
| Belysning | 2 x LED |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Utvalgte modeller av Fortuna leveres med komfyrvakt integrert i styringspanelet, denne oppgraderingen utgjør et pristillegg som automatisk er lagt til ordren ved bestilling.
Ønsker du derimot å velge en modell uten integrert komfyrvakt, anbefaler vi allikevel å velge veggmontert komfyrvakt som tilbehør til din ventilator.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Monteres under overskap, uten bunnplate.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
