Helios
Helios
Prisområde: kr 8 545,00 til kr 10 230,00 inkl. mva.
Helios er en klassisk kjøkkenhette med buet glass som plasseres fritt på veggen. Velg mellom stål eller svart kanal på hetten.
Beskrivelse
Det buede glasset gir et delikat og elegant uttrykk, og fås i enten 60 eller 90 cm bredde. Du kan også velge mellom utførelse i stål eller sort.
Helios passer for normalventilasjon eller resirkulasjon.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 90 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R) |
| Metall/Farge | Stål, Svart |
| Energiklasse | A |
| Kapasitet | 280/410/580 (B 730) |
| Lydnivå | 50/58/66 (B 71) |
| Belysning | 2 x LED |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Nei |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Om Helios skal benyttes til resirkulasjon må artikkel 9250 legges til.
Oppgi alltid ventilasjonstype ved bestilling.
Dersom det er behov for lengre kanal enn det som følger med Helios, kan artikkel 9206 legges til.
Vi gjør oppmerksom på at ved forlengelse av kanal kan maks takhøyde være 330 cm.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.

