Horizont
Horizont
Prisområde: kr 23 210,00 til kr 24 995,00 inkl. mva.
Er du på utkikk etter en allsidig ventilator som passer i de aller fleste kjøkkenmiljø? Horizont takventilator er stilren og enkel å montere, og fungerer både innbygget i tak eller i brede overskap.
Beskrivelse
Horizont takventilator er delikat designet i hvit eller sort med en LED-lysstripe i midten der du kan velge fargetemperatur på lyset fra 3 000–5 700K.
Ventilatoren passer ypperlig i åpne kjøkkenmiljø hvor man ønsker å utnytte mest mulig plass. Selv om den er beregnet for innbygging i tak, vil den passe like godt i et bredt overskap på grunn av den vendbare, lave motoren.
Horizont takventilator leveres kun for normalventilasjon, i 90 eller 120 cm bredde og er et tidløst og stilrent valg til et hvert kjøkken.
Fjernkontroll medfølger for enkel styring av ventilatoren.
Spesifikasjoner
| Bredde | 120 cm, 90 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N) |
| Metall/Farge | Hvit, Svart |
| Energiklasse | A+ |
| Kapasitet | 200/345/480 (B 740) |
| Lydnivå | 45/57/65 (B 74) |
| Belysning | LED |
| Dimensjon uttak | 220 x 90 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Vi anbefaler å kjøpe med komfyrvakt til dette produktet.
Du finner vår takmonterte komfyrvakt her.
Fra 2010 er det et krav om at nye elektriske installasjoner skal monteres med komfyrvakt.
Horizont takventilator leveres kun for normalventilasjon, som betyr at kjøkkenavtrekket skal føres rett ut i friluft, enten rett gjennom taket eller gjennom veggen bak.
Ved å plassere kokesonen mot en vegg på kjøkkenet forenkler man uttaket, men denne takventilatoren egner seg like godt over en kjøkkenøy. På grunn av den lave høyden på motoren, og at den er vendbar, er den enkel å plassere, selv under lave takhøyder.
Motoren skal være tilgjengelig for service og vedlikehold.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Monterer du Horizont i et overskap er med andre ord anbefalt avstand mellom 50–70 cm fra kokesone opp til ventilatoren.

