Leda
Leda
Prisområde: kr 15 915,00 til kr 17 200,00 inkl. mva.
Leda er en av våre mest populære, skråstilte kjøkkenhetter og den fås i sort glass.
Skråstilte hetter bedrer innsynet til koketoppen og tar seg flott ut.
Beskrivelse
Leda veggmontert kjøkkenhette fås i 60 cm eller 90 cm bredde. Kjøkkenhetten er skråstil for bedre innsyn til platetoppen.
Kjøkkenhetten er tilgjengelig for normalventilasjon eller resirkulasjon.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 90 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R) |
| Metall/Farge | Sort glass |
| Energiklasse | A+ |
| Kapasitet | 330/440/580 (B 730) |
| Lydnivå | 52/57/62 (B 66) |
| Belysning | LED 1 X 7W |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Nei |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Mange opplever veggmontert og skapmontert kjøkkenhette som frustrasjon i hverdagen, når man lager mat og i blant kan være uheldig med at hodet dunker borti kjøkkenhetten mens man lar tankene vandre.
Skråstilt kjøkkenhette tilbyr effektivt os oppfang og lavt støynivå, men er vinklet slik at man får bedre innsyn over platetoppen, og sjansen for å dunke hodet i produktet reduseres betraktelig.
Vi har flere ulike, skråstilte kjøkkenhetter som er gode alternativ for en kompakt og plassbesparende kjøkkenhette.
Kjøper du kjøkkenhette for resirkulasjon må kullfilter kjøpes i tillegg (art. nr. 403261). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
