Symfoni
Symfoni
Prisområde: kr 19 845,00 til kr 30 300,00 inkl. mva.
Symfoni er en tradisjonell trehette som aldri går av moten. Symfoni har RørosHetta Sense teknologien integrert i kjøkkenhetta.
Beskrivelse
VI har pusset opp en klassiker og lansert en funksjonell modell i 60 og 80 cm bredde.
Fronten er topphengslet, slik at man kan åpne den opp. Modellen har også funksjonelle hyller som er plassert på innsiden.
Symfoni kan leveres for alle ventilasjonstyper og med integrert komfyrvakt mot tillegg i prisen.
Den kan også lakkeres i valgfri farge glans 35 som standard eller matt glans 10 mot tillegg i prisen.
Oppgi ventilasjonstype ved bestilling.
Oppgi alltid type motor/aggregat dersom hetten skal tilkobles dette.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 80 cm |
|---|---|
| Høyde | 70,4 cm, 86,4 cm |
| Ventilasjonstype | Balansert Ventilasjon (B), Ekstern Motor (E), Fellesavtrekk (F), Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R), Sentralventilasjon (S) |
| Metall/Farge | Eik beiset/naturlig, Valgfri farge matt glans 10, Valgfri farge standard glans 35 |
| Materiale | Eik, MDF |
| Energiklasse | A+, A++ |
| Kapasitet Sense | 216/281/349/435 (B 654) |
| Lydnivå Sense | 38/44/49/54 (B 64) |
| Belysning | LED 2700–5000K |
| Dimensjon uttak | 125 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Med vår nye teknologi, RørosHetta Sense, trenger du ikke ofre kjøkkenventilasjonen en tanke. Det eneste du trenger å tenke på er matlagingen – så sørger teknologien i kjøkkenhetten for resten. Sensorene sørger for automatisk start/stopp av ventilatoren, samt regulerer hastigheten automatisk dersom dette er mulig med din ventilasjonsløsning. Sense-teknologien er skjult i produktet, slik at hettens design og farge kan tilpasses ditt kjøkken – akkurat slik du måtte ønske.
Ønsker du komplett overvåkning av ditt inneklima, bør du velge Sense Pro Inneklimaovervåkning.
Da vil sensorene også måle partikkelnivå, temperatur, fuktighetsnivå og med dette bedre luftkvaliteten i din bolig. Med Sense Pro vil kjøkkenhetten derfor også kunne starte automatisk når man tilbereder mat i stekeovnen, eller for å redusere andre forurensningskilder.
Kjøkkenhetter med RørosHetta Sense er blant markedets mest stillegående hetter og sørger for et trygt og godt inneklima.
RørosHetta Sense og Sense Pro tilpasser ditt inneklima til optimal standard, basert på Verdens helseorganisasjons anbefalinger.
Last ned RørosHetta-appen for å følge med på luftkvaliteten og styre matlagingen, som koketid og riktig steketemperatur. Det er også mulig å koble Sense Pro til en Cloud-løsning slik at du kan hente ut månedlige statistikker for luftkvaliteten i ditt kjøkken.
Kjøkkenhetten kan leveres med integrert komfyrvakt som opsjon.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Kjøper du kjøkkenhette for resirkulasjon må Monoblock filter kjøpes i tillegg (varenummer 8521).
Oppgi alltid ventilasjonstype ved bestilling.
NB! Kjøper du Symfoni Sense for sentralventilasjon må du huske å legge til Koblingsboks ekstern AC-motor (403059).
Oppgi alltid type motor/aggregat dersom hetten skal tilkobles dette.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Kjøkkenhetten har opphevet bunnplate for optimal os oppfang.
Fettfiltrene har rengjøringsindikator i styringspanelet, og i RørosHetta-appen. Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
Tusen farger – Ja, det er faktisk sant. Himmelblå, prinsesserosa, smaragdgrønn, ferrarirød, hvit som snø eller sort som kull! Du kan velge og vrake blant trendfarger eller velge samme farge som kjøkkenfrontene slik at hetten blir en del av helheten. Det beste er at en spesialfarge koster deg ingenting*!
Velg mellom valgfri farge i standard eller matt glansgrad, for å matche eller stå i kontrast til innredningen eller veggfargen.
Kun fantasien setter grenser.
*Standard glans 35 er inkludert i prisen. Ønsker du matt lakk tilkommer et pristillegg.
