Crystall 1160/1180
Crystall 1160/1180
Prisområde: kr 5 485,00 til kr 7 415,00 inkl. mva.
Crystall 1160/1180 er moderne og meget kraftige uttrekksventilatorer i 60 eller 80 cm bredde, med sølvgrå forkantlist, som enkelt kan byttes ut til medfølgende sort list.
Hvit frontlist kan kjøpes til om ønskelig. Velger du dette i menyen under vil pristillegg genereres automatisk.
Beskrivelse
Crystall 1160/1180 ble i august 2022 kåret til den beste kjøkkenventilatoren i skap av anbefaler.com.
Anbefaler.com skriver:
«Kjøkkenviften Crystall 1160 fra RørosHetta er utnevnt til ny testvinner blant markedets beste kjøkkenvifter med uttrekk til montering i skap. Dette er en av svært få kjøkkenvifter med uttrekk som har et optimalt forhold mellom kapasitet og lydnivå – på alle hastigheter.»
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R) |
| Metall/Farge | Stål |
| Frontlist Crystall | Hvit, pristillegg, Standard, medfølgende |
| Energiklasse | A |
| Kapasitet | 270/380/520 |
| Lydnivå | 47/53/60 |
| Belysning | 2 x LED |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Nei |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Kjøper du kjøkkenhette for resirkulasjon må kullfilter kjøpes i tillegg (art. nr. 9251). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
Oppgi alltid ventilasjonstype ved bestilling.
Vi anbefaler å velge veggmontert komfyrvakt som tilbehør til din ventilator.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Monteres i skap med eller uten bunnplate.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Ventilatoren har rustfrite fettfiltre.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
