600/602
600/602
Prisområde: kr 9 900,00 til kr 21 120,00 inkl. mva.
600 og 602 er tidsriktige og stilrene slimline skapmodeller for alle ventilasjonsformer
Modell 600 benyttes for normalventilasjon og resirkulasjon.
Modell 602 benyttes for ekstern motor, sentral ventilasjon, balansert ventilasjon og fellesavtrekk.
Beskrivelse
Modellene er utformet i stål og leveres i 60 eller 80 cm bredde. Modellene er ikke uttrekkbare.
Ventilatoren leveres med POT-signal og kan leveres med integrert komfyrvakt. Da velger du produktet merket «SAFE KV».
Leveres i 60 eller 80 cm bredde for montering under overskap.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | 600 m/motor (NR), 600 m/motor (NR) SAFE (KV) |
| Metall/Farge | Stål |
| Energiklasse | A |
| Kapasitet | 120/179/232/364 (B 718) |
| Lydnivå | 34/41/46/55 (B 70) |
| Belysning | 2 x LED |
| Dimensjon uttak | 125 mm, 150 mm, 160 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Utvalgte modeller av 600 og 602 leveres med komfyrvakt integrert i styringspanelet, denne oppgraderingen utgjør et pristillegg som automatisk er lagt til ordren ved bestilling.
Ønsker du derimot å velge en modell uten integrert komfyrvakt, anbefaler vi allikevel å velge veggmontert komfyrvakt som tilbehør til din ventilator.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Monteres under overskap, med eller uten bunnplate.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
