Crystall 1140
Crystall 1140
Prisområde: kr 2 725,00 til kr 4 625,00 inkl. mva.
Crystall 1140 er en uttrekksventilator med sølvgrå forkantlist som enkelt kan byttes ut til medfølgende sort list.
Sort frontlist følger kun med til 60 cm bredde.
Beskrivelse
Crystall 1140 kan monteres i skap med eller uten bunnplate.
Uttrekksventilator i 60 cm eller 80 cm bredde.
Belysning 2 x 3W LED pærer.
60 cm leveres med sølv eller sort frontlist, eller kjøp til hvit frontlist om ønskelig.
80 cm leveres kun med sølv forkantlist, eller kjøp til hvit frontlist.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R) |
| Metall/Farge | Stål |
| Frontlist Crystall | Hvit, pristillegg, Standard, medfølgende |
| Energiklasse | B |
| Kapasitet | 170/260/340 |
| Lydnivå | 54/62/67 |
| Belysning | 2 x 3W LED |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Nei |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Kjøper du ventilator for resirkulasjon må kullfilter kjøpes i tillegg (art. nr. 403709). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
Oppgi alltid ventilasjonstype ved bestilling.
Har du eldre versjoner av Crystall 1140 kan du se våre andre kullfilter her:
- Art. nr. 9410 – gjelder for Crystall 1140 bredde 60 cm (levert etter 19. mai 2020 til og med mars 2023), og Crystall 1140 bredde 80 cm (levert etter 3. mai 2020).
- Art. nr. 9258 – gjelder for Crystall 1140, bredde 60 cm (levert før 19. mai 2020) og Crystall 1140, (bredde 80 cm levert før 3. juni 2020).
Vi anbefaler å velge veggmontert komfyrvakt som tilbehør til din ventilator.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Monteres under overskap, med eller uten bunnplate.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
