Unique
Unique
Prisområde: kr 26 285,00 til kr 37 410,00 inkl. mva.
Unique er en stilren vertikalstilt hette som kan tilpasses de fleste ventilasjonsformer med meget lavt støynivå. Skråstilte hetter bedrer innsynet til koketoppen og tar seg flott ut. Den er unik fordi du kan lakkere sidepanelet, midtpanelet og kanalen i valgfri farge slik at den passer perfekt til ditt kjøkken. De er i utgangspunktet sorte men kan lakkeres i den fargen du ønsker. Sidene av kjøkkenhetta kan dessverre ikke lakkeres.
Beskrivelse
Unique veggmontert kjøkkenhette leveres som standard med matt sort front- og bakpanel.
Frontrammen, midtpanelet og kanalen kan fargetilpasses til valgfri farge, slik at du kan velge det uttrykket som kler deg og ditt kjøkken best.
Unique er en stilren skråstilt kjøkkenhette som kan leveres for alle ventilasjonstyper.
Oppgi ventilasjonstype ved bestilling.
Oppgi alltid type motor/aggregat dersom hetten skal tilkobles dette.
Spesifikasjoner
| Bredde | 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Balansert Ventilasjon (B), Fellesavtrekk (F), Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R), Unique-14 (ES) EC-motor, Unique-16 (ES) AC-motor |
| Metall/Farge | Svart, Valgfri farge matt glans 10, Valgfri farge standard glans 35 |
| Energiklasse | A+ |
| Kapasitet | 220/320/560 (B 760) |
| Lydnivå | 42/52/62 (B 67) |
| Belysning | LED |
| Dimensjon uttak | 125 mm, 160 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Mange opplever veggmontert og skapmontert kjøkkenhette som frustrasjon i hverdagen, når man lager mat og i blant kan være uheldig med at hodet dunker borti kjøkkenhetten mens man lar tankene vandre.
Skråstilt kjøkkenhette tilbyr effektivt os oppfang og lavt støynivå, men er vinklet slik at man får bedre innsyn over platetoppen, og sjansen for å dunke hodet i produktet reduseres betraktelig.
Vi har flere ulike, skråstilte kjøkkenhetter som er gode alternativ for en kompakt og plassbesparende kjøkkenhette.
Kjøper du kjøkkenhette for resirkulasjon må kullfilter kjøpes i tillegg (art. nr. 9818). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
Klikk her for å lese om utbyttetid på kullfilter.
Ved resirkulasjon behøver ikke medfølgende kanal å monteres. Lufterist må da legges til.
Flens til kullfilter (art. nr. 9819) er kun nødvendig ved førstegangskjøp.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
