490-12 Slimline BF
kr 8 710,00 inkl. mva.
490-12 (BF) er en uttrekkbar innsats i sølvgrå utførelse.
Beskrivelse
490-12 (BF) uttrekkbar innsats leveres i sølvgrå utførelse med sølvfarget frontlist. Frontlisten kan byttes med svart eller hvit dersom du ønsker det, se art. nr. 9578 (hvit) eller art. nr. 9784 (svart).
Innsatsen kan monteres i skap med og uten bunnplate og krever skrogdybde på minimum 30 cm.
Fettfilter som tåler maskinvask fanger effektivt opp mat-os og kan lett tas av for rengjøring.
Innsatsen leveres for balansert ventilasjon og fellesavtrekk.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Balansert Ventilasjon (B), Fellesavtrekk (F) |
| Metall/Farge | Sølvgrå/sort |
| Energiklasse | Avhenger av motor |
| Kapasitet | Avhenger av motor |
| Lydnivå | Avhenger av motor |
| Belysning | LED |
| Dimensjon uttak | 125 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Denne ventilatoren leveres uten komfyrvakt som standard.
Vi anbefaler derimot å legge til komfyrvakt for å sikre at du har kjøkkenets kanskje beste brannforebyggende tiltak.
Alle boliger bygget etter 2010 må følge kravet om komfyrvakt. Dette gjelder spesielt boliger som har fått utført endringer på elektrisk anlegg tilknyttet kjøkkenet eller matlagingssonen.
Ventilatoren monteres i overskap med eller uten bunnplate.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
Dokumenter
RørosHetta anbefaler
-
kr 415,00 inkl. mva.Frontlist til 392, 420 og 490
Frontlist til våre ventilatorer 392, 420 og 490. Finnes i hvit eller sort.Se produkt Dette produktet har flere varianter. Alternativene kan velges på produktsiden
