Slide
Slide
Prisområde: kr 9 295,00 til kr 12 435,00 inkl. mva.
Slide uttrekksventilator egner seg best i bygg med fellesavtrekk eller balansert ventilasjon, og leveres med RørosHettas egenutviklede spjeld som minimerer sjansene for støy i rørene når dette åpnes eller lukkes. En super løsning for deg som ønsker en rimelig ventilator, men allikevel vil beholde den gode funksjonsevnen.
Beskrivelse
Slide uttrekksventilator er en uttrekksventilator for montering i overskap. Ventilatoren leveres i hvit og sort utførelse, men frontlist i børstet stål kan kjøpes til dersom det passer bedre til ditt kjøkken.
Ventilatores leveres med dimbar LED-belysning, med enkel betjening fra oversiden av uttrekksrammen.
Slide uttrekksventilator leveres med et unikt metallspjeld som sikrer et lavt støynivå, og minimal byggehøyde i skapet.
Ventilatoren er tilgjengelig for ekstern motor, sentralventilasjon, balansert ventilasjon eller fellesavtrekk.
Spesifikasjoner
| Bredde | 60 cm, 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Balansert Ventilasjon (B), Ekstern Motor (E), Fellesavtrekk (F), Sentralventilasjon (S) |
| Metall/Farge | Hvit, Svart |
| Metall/Farge detalj | Børstet stål, Hvit, Svart |
| Energiklasse | Avhenger av motor |
| Kapasitet | Avhenger av motor |
| Lydnivå | Avhenger av motor |
| Belysning | 2 x 2W LED |
| Dimensjon uttak | 125 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
NB! Kjøper du Slide for sentralventilasjon må du huske å legge til Koblingsboks ekstern AC-motor (335350). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
Oppgi alltid type motor/aggregat dersom hetten skal tilkobles dette.
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.

